Hana Yori Dango Türkiye
Hana Yori Dango Türkiye Fan Sitesi

Hana Yori Dango Final: Movie

Hana Yori Dango Final: Movie

Hana Yori Dango: Final, Domyouji'nin Makino'yla olan evliliğini açıklamak için yaptığı basın toplantısıyla açılır. Her şey iyi gidiyor gibidir. Sonradan, aileler çifti tebrik etmek için bir araya gelir. Domyouji'nin annesi bile -onları ayırmak için neler yapmıştı hatırlasanıza- onlar için mutludur. Hatta ona Domyouji ailesinde nesilden nesile geçen, "Smile of Venüs"(Venüs Gülümsemesi) isimli 10 milyon Yen(yaklaşık 95 Milyon Dolar) değerinde bir taç verir.

Sonradan, otel odasında, Makino hayatının bundan sonra bir daha asla eskisi gibi olamayacağı için endişelenmeye başlar. Domyouji onu rahatlatmak için bundan sonra hayatının geri kalan tüm kısmını Makino'yu korumakla harcayacağını söyler, ancak o bunları henüz söylerken, siyahlar içinde bir adam gelir ve Smile of Venüs'ü çalar. Domyouji adamı yakalamaya çalışır ancak şehir çok büyüktür, adamı elinden kaçırır. Otel odasına döndüklerindeyse ilginç bir manzarayla karşılaşırlar, etraf tamamen temizlenmiş, pencereler yenilenmiştir, sanki odada hiçbir şey yaşanmamış gibidir. Görünüşe göre onlara karşı hazırlanan bir komplo söz konusudur. Bu inanılmaz komployu hazırlayan yine -Makino'nun bu kadar değerli bir şeyi bile koruyamadığını göstermek adına- Domyoujinin annesi olabilir miydi? Yoksa otelden biri suçu örtpas etmeye mi çalışıyordu? Domyouji ve Makino, bunun altında kimin olduğunu araştırmaya karar verir. Ve birden kendilerini Las Vegas, Hong Kong ve bunlar gibi birçok yer gezerken, çok garip maceralara bulaşırken bulurlar. Bu arada, diğer karakterlerin fanları endişelenmesin, F4 de karşımıza çıkacak :)))

Film, Tsukushi Makino'nun mezuniyetinden bir yıl sonra koyulur. Hikaye, beş ana karakterin bu sırada başlarına gelenleri, Tsukushi ve Tsukasa'nın ilişkilerindeki hareketleri anlatır. Film için Las Vegas gibi önemli yerler ziyaret edildi. Ayrıca Inoue Mao'nun başrol oynadığı ilk film. Daha da önemlisi, hikaye güncel olarak, orjinal mangaka tarafından geliştiriliyor.