Akanishi Jin
Akanishi Jin Fan Sitesi

Biyografi

04 Temmuz 1984'de, Chiba Prefecture'da, bir ailenin en büyük çocuğu olarak Fangirllere nimet olarak bir çocuk gönderildi xD Adı, Akanishi Jin'di :p Ailesi kendisinden küçük erkek kardeşi ve ebeveynlerinden oluşuyor. YamaPi-chanle çocukluktan beri arkadaşlar ve hala çok yakınlar. Ortaokuldayken bir arkadaşı ona Myojo'dan bir resmini göndermiş ve bahsedilen magazinde "Cool Sınıf Arkadaşları" bölümünde yer aldığını görmüş. Bundan sonra bir de Nishikido Ryo'yu televizyonda şarkı söylerken gördüğünde artık tamamiyle Johnny's'e katılmaya karar vermiş.

Akanishi Jin, KAT-TUN'un iki popüler üyesinden biridir(diğeri kamenashi kazuya). Aynı zamanda Gokusen 2'de de beraber başrol oynamışlardır. En iyi arkadaşları NewS'in YamaPi'si, NewS ve Kanjani8'den bilinen Nishikido Ryo ve D-Boys'un Shirota Yu'sudur. Jin okuldayken, öğretmeni kanjisini yanlış okuyarak onu sürekli "Hitoshi" olarak çağırırmış. Hatta bazı fanları gerçek adının Hitoshi olduğunu zannedermiş(ki değildir!). Jin'in adı jingireichishin(ahlakın 5 göstergesi; cömertlik, dürüstlük, edep, ilim, samimiyet.)'den geliyor, Jin de buradaki cömertlik/iyilikseverlik anlamındaki gösterge.

Ekim 2006'da Jin'in KAT-TUN'dan yabancı dil sınavına çalışmak için belirsiz bir süreliğine ayrıldığı duyuruldu. Resmi bildiride yazdığına göre bu kopukluk en az altı ay olacak ve Jin'in derslerindeki başarılarısına göre sonlanacaktı. 18 Nisa 2007'de Johnny's Entertainment Akanishi'nin dönüşünü duyurdu. 20 Nisanda yapılan bir basın toplantısında da Amerikada kaldığı süre içinde ses dersleri de aldığını, bu yüzden dönüşünün muhteşem olacağını, kesinlikle arkada kalmayacağını belirtti :p Nitekim bu aradan sonra verilen bir konserde Bakanishimiz şarkının sözlerini unuttu xD Buna rağmen aldığı hediye ve tebrik mesajları boldu tabi, ama yine de bütün KAT-TUN üyeleri ona bilmesi gereken herşeyi en baştan öğreteceklerini söylediler XD