NANA

NANA

Uyarı: Manga Josei içeriği sebebiyle 17 yaşından küçükler için önerilmez.

Adı: NANA
Cilt Sayısı: 20
Türü: Drama, Müzik, Josei, Komedi, Romantizm, Hayattan Kesitler.
Yılı: 1997
Web Sitesi: http://www.s-nana.com/
Mangaka: Ai Yazawa
Baskı: Shueisha
Yayınlandığı Magazin: Cookie, Shoujo Beat

Konusu: Nana Komatsu, bir türlü erkek arkadaşı problemleri hiç bitmeyen, aradığı aşkı bulduğunu sandığında kendini çoktan terkedilmiş bulan ve bunlara katlanmaya çalışan genç bir kadındır. Erkek arkadaşı'nın güzel sanatlar fakültesine gitmesi üzerine onu izlemeye karar vermiştir ama bu erkek arkadaşı tarafından geri çevrilmiştir çünkü erkek arkadaşı Shouji, Nana Komatsu'nun bir iş bulmasını ve kendi geçimini sağlamasını istiyordur. Shouji'ye Tokyo'da bir iş bulacağına ve kendi geçimini sağlayacağına söz vererek Tokyo'ya taşınmasıyla birlikte, bütün o yaşadığı düzensiz tahlihsizlikleri arkasında bırakmayı planlıyordur. Aşkı arıyor ve büyük şehirde onu bulmayı umuyordur.

Diğer taraftan ise, Nana Oosaki cool ve kendinden emin bir kadındır. 4 yaşındayken Annesi'nin onu terketmesi üzerine Nana Oosaki, Büyükannesi ile kalmaya başlamıştır. Ama ne yazıkki 15 yaşına geldiğin de büyükannesi ölür ve artık kendini yapayalnız hissetmeye başlamıştır. Bir yılbaşı gününde, bir mağaza önünden geçerken gözüne kırmızı bir elbise takılır. Büyükannesi, Nana Oosaki'ye hep ağır kıyafetler giydirmiş asla pembe ve kırmızı giydirmemiştir çünkü onu Annesine benzetmek istemiyordur. Nana Oosaki o an ki kararıyla bu kırmızı elbiseyi almaya karar verir. Nobu adında ki lise arkadaşı Nana'yı bir konsere çağırır ve burda çok iyi olarak gördüğü Gitarist Ren ile tanıştırmak ister. Nana, Ren'i gördüğü andan itibaren ona aşık olur. İleri de de çıkmaya başlarlar ve BLACK STONES adın da kendi gruplarını kurarlar ama tahlihsizlikler yine peşini bırakmaz. Ren, rüyası için BLACK STONES grubundan ayrılmaya ve TRAPNEST grubuna katılmaya karar verir. Nana'ya eğer isterse kendi rüyasını seçmesini ve onu takip etmesini söyler.

Hikaye, hem aynı adı paylaşan hem de aynı yaşta olan iki kızdan bahseder. Tamamen birbirine iki zıt karakter olsalar bile, Tokyo'ya gidecekleri tren de tanışırlar. Daha sonra ayrıldıklarında apartman dairesi ararken tesadüfen karşılaşırlar ve beraber evi tutma kararı alırlar. Böylece 707 numaralı oda, onların hayatlarının birleştiği yer olur. Nana, Nana Komatsu'ya ad karışıklığını önlemek amacıyla sadık, sevimli ve cana yakın olduğu için Hachi(Hachiko.) ismini verir. Nana'nın rüyası, Japonya'nın 1 numaralı rock 'n' roll süperstarı olmaktır bu yüzden de BLACK STONES grubunu geliştirmeye başlar. Tüm bunlar olurken de Hachi, Nana ve Ren'in hikayesine tanık olacaktır. Böylece bu iki kız, hayatta birbirlerine tutunmaya çalışacaklardır.