Hueco Mundo

Güncellenecek.

----------

> Neliel tu Oderschvank

Hueco Mundo Hueco Mundo Hueco Mundo

Sınıf:
Arrancar, Eski 3 numaralı espada
Zanpakutou: Declare, Gamuza

Neliel, ilk önce karşımıza Hueco Mundo çölünde "Nell" olarak çıkar. Nell, geçmişi hakkında hiçbir fikri olmayan küçük, kırık maskeli bir arrancardır. Yanında ise kardeşi olarak düşündüğü, hayli çekilmez tipler olan Pesche ve Dondochakka adlı hollowlar ile birliktedir. Bu haldeyken başta korktuysa da, Ichigo'ya karşı zaafı olduğunu görebiliyoruz.

Gerçekte ise Neliel, eski 3 numaralı espadadır. Pesche ve Dondochakka ise onun eski fraccionlarıdır. Küçük hale dönmesinin sebebi ise o zaman 8 numara olan, şimdinin 5 numarası Nnoitra'dır. Nnoitra'nın Nel'i yenme takıntısı vardır ve o zamanki çabaları bu konuda hep boşa çıkmaktadır. Ayrıca sürekli Nel'in karşısına çıkması, birkaç defa onu kurtarması ve ondan üstün olduğunu vurgulaması sinirine dokunmuştur.

Neliel dövüşmek için bir nedene ihtiyaç olduğunu, aksi taktirde hayvanlardan farklarının kalmayacağını savunur.

Nnoitra en sonunda çareyi şimdiki 9 numaralı espada olan Szayel Aporro ile işbirliği yapmakta bulur. Bu anlaşma sayesinde hem Szayel bir deneyin sonucunu görebilecek, hem de Nnoitra Nel'le savaşabilecekti. Nnoitra bu hileyle fraccionlarının yanı sıra Nel'in de maskesini kırdı. Maskesinden sızan reiatsu sonucunda Neliel bir çocuğa dönüştü.

Pesche ve Dondochakka, bir daha ne olursa olsun, bu yeni güçsüz düşmüş ve hafızasını kaybetmiş Nell'i korumaya söz verdiler.

.
.
.

Şimdiki zamana gelirsek Nell Ichigo'nun zarar göreceği korkusuyla eski haline dönmüş ve Nnoirta'yla dövüşmüştür. En sonunda zor durumda kalıp salınım yapmıştır. Fakat son darbeyi yapacağı sırada nedensizce eski haline dönmüştür.

Şimdiki gidişatı bilinmiyor.

Neliel bir arrancar olmasına karşın, diğer espadalara pek benzememektedir. Savaş delisi değildir ve hep bir neden aramıştır. Kalbinde merhamete yer vardır ve fraccionlarına çok değer verir.