Karakura Şehri

Güncellenecek.

> Kurosaki Isshin

Karakura Şehri Karakura Şehri Karakura Şehri

Boy:
186 cm
Kilo: 80 kg
Doğum Günü: 10 Aralık
İş/Durum: Doktor/Shinigami

Ichigo'nun babasıdır. Oldukça gayrıresmi durur. Oturma odasındaki "Masaki Forever~" posterine sarılmaktan, "Good Moorniiingg Ichigooo" diyerek üstüne atlamaktan, sürekli Ichigo'ya tekme atmaktan hiç çekinmez. Karısının üzüntüsünü hala içinde taşımaktadır. Ve bir tek onun ölüm yıl dönümünde sigara içer, bunun sebebi de bir keresinde Masaki'nin ona sigara içerken ellerinin güzel durduğunu söylemiş olmasıdır.

Cıvık hallerinde iken sempatik, çok nadir olan ciddi zamanlarındaysa oldukça karizmatiktir. [Bırak ona biz karar verelim demeyin, karşı çıkan olacağını sanmıyorum] Hakkındaki en bomba şey de, Arrancar olmuş Grand Fisher döndüğünde, karşısına shinigami olarak çıkmasıdır. Isshin 20 senedir shinigamilik yapmayan eski bir shinigamidir. Grand Fisher'i kolayca öldürür, ki bu hollow Masaki'yi öldüren hollowdur.

Daha sonra duyduğumuz konuşmalardan ise Isshin'in Kon'un varlığından, Ichigo'nun Vaizardlarla temasından vs. her şeyde haberi olduğunu anlıyoruz. Ayrıca Grand Fisher'i öldürmeden önce söylediği "Eğer kılıç büyükleri kontrol edilemeseydi, tüm kaptan sınıfı shinigamiler kocaman kılıçlar taşımak zorunda kalırdı." lafından ve yırtık haori gibi duran giysi parçasından da onun eski bir kaptan olduğunu tahmin edebiliyoruz, tabii bu sadece bir teori.

Kendisi ayrıca Ishida'nın babasıyla da arkadaştır. İlginç bir ilişkileri vardır.

> Kurosaki Karin

Karakura Şehri Karakura Şehri Karakura Şehri

Yaş: 10
Durum: Öğrenci

Ichigo'nun kız kardeşi. Diğer kız kardeşi Yuzu'nun aksine çok daha serttir. Babasıyla da komik bir ilişkisi vardır. Annelerinin ölümünün ardından iyice sert biri olmuş, bir daha asla ağlamamıştır. Futbol oynamaktan hoşlanır. Hikayenin başında Ichigo kadar olmasa da ruhları görebilme yeteneğine sahiptir. İlerleyen zamanlarda bu yeteneği artmıştır ve Ichigo'yu shinigami halinde görmüştür. Ayrıca animenin 132. bölümünde görev nedeniyle dünyada olan 10. Takım Kaptanı Hitsugaya Toushirou'yla futbol oynamıştır. (Şirin bir fillerdi ^^) Aynı bölümde kendisine saldıran hollowdan onu Hitsugaya kurtarmıştır ve onunla Ichigo hakkında konuşmuştur.