Diğer Karakterler

Not: Bu bölüm spoiler içermektedir.

Shizuka Hou
Zero'yu ısıran ve ailesini öldüren (Ichiru hariç) safkan bir vampirdir.Vampir dostları bile onun yanında kendilerini huzursuz hissederler ve genellikle "Madly Blooming Princess" lakabıyla bilinir. Sevdiği adam(asla E seviyeye dönüşmemiş olan D seviye bir vampir) bir Kiryuu tarafından öldürülmüştür. İntikam almak için Kiryuu ailesine saldırmış, Zero'yu vampire dönüştürmüş, Ichiru'yu sadık bir köle olarak yanına almış ailenin diğer üyelerini de öldürmüştür (anne ve baba).
Shizuka'nın kanı Zero'nun E seviye bir vampire dönüşmesini engelleyebilirdi. Bu yüzden Yuuki Zero'nun kurtulması için kendi yaşamını riske atar, ancak Kaname onu korumak için Shizuka'yı öldürür ve sadece Zero'nun içebileceği miktarda kan bırakana kadar kanını içer. Ama, olay yerine önce gelen Ichiru kalan kanı içer

Maria Kurenai
Shizuka'nın uzak bir akrabasıdır. Shizuka bir süreliğine, Maria sık sık hasta olduğundan dolayı bedeninin güçlemesi için ve kişisel amaçları nedeniyle Maria'nın bedenine girer.Shizuka'nın olayından sonra evine geri döner. Ama Yuuki'ye eğer Zero Ichiru'yu görürse kendisinin onu bir daha görmek istediğini söylemesini diler.

Asato Ichijou
Takuma'nın büyükbabası aynı zamanda vampir konseyinin üyesidir. Kaname'nin ailesinin ölümünden sonra onun koruması olmayı teklif eder ancak Kaname bunu reddeder. Takuma'ya Cross akademisine gitmesine Kaname'yi izlemesi karşılığında izin verir. Birçok vampir yaşı ve tavrı nedeniyle ondan çekinir. Ancak Kaname'nin kanını içme arzusunu dile getirdiğinde Aidou ve Ruka korkusuzca ona karşı gelir.

Rido Kuran
Senri Shiki'nin babası ve Haruka Kuran'ın abisi safkan bir vampirdir. Ölmüş olmasına rağmen ruhunu başka bedenlere transfer edebilir ve onları kontrolü altına alabilir. Gözleri iki renktir (koyu kırmızı ve mavi) bu nedenle başka bir bedene geçtiğinde o kişinin gözleri de bu renkleri alır. Shiki'nin bedenini bir süreliğine ele geçirmiştir. Asato Ichijou'ya göre Kuran ailesinin gerçek başıdır. 10 yıl önce Kaname tarafından yok edilmesine rağmen tamamen ölmemiştir. Rido "Orijinal Vampir"* olan Kaname'yi canlandıran kişidir.Kaname'nin onu öldürememesinin nedenlerinden biri de budur.

*Orijinal Vampir:Kaname 38. bölümde Kuran ailesinin gerçek atası olduğunu belirtmiştir.

Juri Kuran
Kuran Yuuki'nin annesi ve Haruka Kuran'ın eşi safkan bir vampirdir. 10 yıl önce Rido Kuran ortaya çıktığında -kendi hayatına mal olmasına rağmen- Yuuki'nin normal bir insan gibi yaşam sürmesini istemiş ve onun hafızasını silmiştir. Son dileği Yuuki'yi Kaname'ye emanet etmek olmuştur.

Haruka Kuran
Yuuki'nin babası safkan bir vampirdir. 10 yıl önce abisi Rido tarafından Rido'nun Yuuki'yi öldürmesini engellemeye çalışırken öldürülmüştür. Vampir Konseyinin, güçlerini arttırmak için safkan vampirleri kullanmaya çalıştıklarını açığa çıkarmıştır. Ayrıca Juuri Kuran'la kardeş oldukları belirtilmiştir.

Toga Yagari
Zero'dan sonra en güçlü vampir avcısıdır* Zero'yu vampir avcısı olmak için eğiten kişidir. Uzun zaman önce Zero'yu kurtarmaya çalışırken sağ gözünü kaybetmiştir. Bir keresinde, kısa süreliğine gece sınıfı öğrencilerinin dersine girmiştir. Asıl amacı Zero'nun bir vampir olarak tehlikeli olup olmadığını kontrol etmektir.

*Manga 39. bölümde Kaname Zero'ya "Artık en güçlü vampir avcısı sensin" demiştir. Ancak bundan önce Toga bir numaralı vampir avcısı olarak belirtilir.