SAKURA
Sakura Fan Sitesi

Genel Bilgiler

Card Captor Sakura olarak da bilinir ve genellikle CCS şeklinde kısaltılır. Bütün üyeleri bayan mangakalar olan, ünlü CLAMP grubu tarafından yapılmıştır. Cardcaptor Sakura, Japonya'da Kodanşa tarafından basılmış ve Nakayoşi dergisinde yayınlanmıştır. On iki ciltten oluşur. 2001';de Seiun Ödülü'nü kazanmıştır.

Anime serisi televizyonda (1998-2000) manga temel alınarak 70 bölüm (üç sezona yayılmış) halinde gösterilmiştir. Ayrıca iki filmi vardır. Filmler Türkiye'de gösterilmemiş, anime serisi ilk kez Star TV'de yayınlanmıştır.

Dizi ilerledikçe görüldüğü gibi hikayede rüyalarla doğaüstü sonuçları öngürü örneği mevcuttur. Magic Knight Rayearth gibi, CLAMP'n önceki çalışmalarından biri, Cardcaptor Sakura eski bir türün üzerine yeni bir soluktur.

Karakter tasvirleri ve animasyonu nedeniyle Cardcaptor Sakura internette çok geniş bir hayran kitlesine sahiptir, özellikle de shoujo, yaoi, yuri ve moé kategorilerinde.

Cardcaptor Sakura'daki karakterlerin bir çoğu CLAMP'in daha sonraki bir çalışması olan Tsubasa Chronicle'da da görülür.

---------

CLAMP:İlginç ve birbirinden güzel karakter ve hikaye üreten bir mangaka kadın grubudur.Önceleri bir çok üyesi varken en son 4üye olarak karar kılınmıştır.Anime ve manga dünyasında popülerdirler.
Çıkarmış oldukları eserlerin bir kaçı; Magic Knights Rayearth,Clamp Campus Detectives,X/1999,Wish,Clover, Tokyo Babylon ve daha bir çok...

KEREBERUS:En kuvvetli altın hayvan olarak bilinen, Kerberus, Clow sazı ile Clow kartlarında mührü korumak için yaratıldı.Gerçek şeklinin dışındayken küçük bir oyuncak ayıya benzer, gerçek şekli ise uzun sivri dişleri, kanatları ve zırhı olan iri bir aslandır.Kero-chanın simgesi, güneştir.

CLOW KART:Clow kartları clow sazı ile yapılan özel kartlardır.Görünüşleri tarot kartlarını andırır fakat canlıdırlar ve her bir kartın elementi ve inanılmaz gücü vardır...

CLOW SAZI:Clow kartlarının yaratıcısı ve güçlü bir büyücüdür.Clow kartlarının çok güçlü olmasında dolayı Clow kitabını yaptı ve kitabın koruyucusu olarak Kero-chanı koydu.Ayrıca , Shaolan ve Meiling clow sazının torunlarıdır...

Sealing Wand:Sakura'nın, Clow kartlarını mühürlemeyi kullandığı asadır.Mührün anahtarıdır ve Sakura günlük olarak boynunda taşır.