SAKURA
Sakura Fan Sitesi

Sakura

Sakura

İngilizce Adı:Sakura Avalon
Japonca Adı:Sakura Kinomoto
Adının Anlamı:Kiraz Rengi Çiçek
Doğum Günü:1Nisan
Yaş:10
Burcu:Koç
Kan Grubu:A
Göz Rengi:Yeşil
Saç Rengi: açık kahverengi
En Sevdiği Renk:Pembe ve Beyaz
En Sevdiği Çiçek:Kiraz Çiçeği
En Sevdiği YemekPirinçli Omlet ve Şehriye
Sevmediği Yemek:Kulkas kökü
Yapabildiği Yemek:Gözlemeler
Sevdiği Ders:Beden Eğitimi
Sevmediği Ders:Matematik
Sevdiği Spor:Patenle Kaymak
İsteği:Yeni bir okul çantası
Büyük korkusu:Hayaletler
Görevi:CLow kitabını açarak saçtığı kartları bulmaktır.

Sakura, dizinin ana hat karakteridir.Basit bir okul olan Tomoeda'da ilkokul 4.sınıf öğrencisidir.Çok enerjik ve bi okadarda atletik bir yapısı vardır.Paten kayması onun vazgeçilmezidir.Ayrıca çok neşeli ve hoş bir kızdır.
Annesini çok küçükken kaybetmiş ,abisi ve babası ile yaşamaktadır.Babası fakültede profösörü olduğundan beri evle ilgilenecek zaman bulamadığından Sakura yemek yapmayıda öğrenmiştir.

Sakura birgün babasının kütüphanesininden gelen sesler üzerine oraya inerek "Clow" adlı büyülü kitaba rastlar ve kitabın içerisinde bulunan "Clow kartları"nı kazara şehrin her yerine dağıtır.Bunun sonucunda istemesede dağıttığı kartları toplaması için Keroboros tarafından görevlendirilir ve bir card captor olur...

Clow Kartları'nın peşinde olmadığı zamanlarının çoğunu Yukito ve kamera sevdalısı arkadaşı Tomoyo ile geçirir. Tekerlekli paten kaymakta çok iyi olmasının yanında hemen her sporu sever ve aktif olmaya çalışır. Kero'nun verdiği Anahtar dışında kendi özel güçleri-sihri vardır. Bunlardan biri de geleceğe dair rüyalar görmesidir.