Code Geass Türkiye
Code Geass Fan Sitesi

Ana Karakterler

ANA KARAKTERLER

Lelouch Lamperouge
Ana Karakterler

- Takma isim: Lulu, Siyah Prens, 11'lerin kralı
- Yasi: 17 (ilk sezon)
- Dogum Günü: 5. Aralik 1999
- Kan Grubu: A
- Boyu: 1,78m
- Sakli Kisiligi: Zero
- Milliyeti: İngiliz

Lelouch,neredeyse dünyanın tamamına sahip olan İngiltere Krallığı'nın 11. prensidir. Ancak annesi Marianne Vie Britannia'nın ölümünden sonra babasına karşı gelmiş ve çok sevdiği kız kardeşi Nunanly ile Alan 11'e gönderilmiştir.Burada Suzaku ile tanışmıştır ve ona bir yemin etmiştir. "İngiltere'yi yok edeceğim!"
10 yıl sonra Lelouch,Alan 11'de ,İngiliz ailelerinin çocuklarının gittiği özel bir okul olan Ashford Akademisi'nde onur klubündedir.Aynı zamanda okulun 2. başkanıdır.
Lelouch,okulun en zeki öğrencilerindendir.Bazen okuldan kaçıp satranç oynamaya gider ki zaten başına ne gelecekse bu satranç sevdası yüzünden gelecektir..
Bir gün kendisi gibi öğrenci konseyinde olan arkadaşı Rivalz ile yolda giderlerken,bir kaza olduğunu görür ve yararlı olup olmadığını öğrenmek için kamyonun içine girer.Kamyonun içinde bir devlet sırrının,bir çeşit zehirli gazın olduğu söylenilmektedir.Ancak zehirli gazın yerine, orada hayatını tamamen değiştirecek ve belkide onu amacına yaklaştıracak olan C.C. ile tanışır..
C.C. ona bir güç verir..Geass...Bu güç sayesinde Lelouch,çok geçmeden insanları kontrol edebildiğini farkeder ancak C.C.'nin ondan bu güç karşılığında istediği bir şey vardır...
Bu güç sayesinde,ve bir takım olaylar sonucunda 11'lilerin umudu olur ve siyah bir maskenin ardına saklanarak kendine "Zero" lakabını takar. Zero, 11'lilerin özgürlükleri için savaşan ancak İngilizler tarafından "Terörist" olarak adlandırılan Black Knights (Siyah Sovalyeler) in komutanıdır artık...

Suzaku Kururugi
Ana Karakterler

- Takma İsim: Beyaz Şovalye
- Yaşı: 17 (ilk sezon)
- Doğum Günü: 10 Temmuz 2000
- Kan Grubu: 0
- Boyu: 1,76 cm
- Milliyeti: Japon

Suzaku,Lelouch'un çocukluk arkadaşıdır.Lelouch ve Nunanly,İngiltere'den gönderildikten sonra Kururugi ailesi ile kalmaya başlamışlardır.Burada birbirleriyle tarif edilemez bir bağ oluşturmuşlardır ve bu bağ,aralarında ne geçerse geçsin asla kopmayacaktır...
Suzaku,hayvanları seven,iyi niyetli ve sevimli biridir.Ancak geçmişi oldukça karanlık gözükmektedir.
Suzaku, kamyonun içinde olduğu söylenilen zehirli gazı kontrol etmeye giden bir polis timinin içinde görev almaktadır. Lelouch,kamyonun çevresined görüldüğünde polisler onu öldürmeye kalkışırlar ancak Suzaku,onun arkadaşı olduğunu söyler.Bunu duyan başpolis,o zaman Lelouch'u Suzaku'nun öldürmesi gerektiğini söyler ancak Suzaku bunu yapamayacağını söyleyince başpolis Suzaku'yu vurur.
Suzaku kendine geldiğinde kendini Lloyd Asplund'un üssünde bulur.Lloyd oldukça ilginç bir insandır ve Suzaku'ya hayatını değiştirecek bir teklif yapar..Lancelot pilotu olmak... Lloyd sayesinde Suzaku, başarıyı,cesareti,yenilikçiliği ve hatta aşkı keşfedecektir...

2.Sezon'da ( Spoiler tehlikesi )

Suzaku,ilk sezonun sonunda Zero'yu kendi elleriyle imparatora teslim eder.Karşılığında tek birşey istemektedir. Yuvarlak Masa Şovalyeleri'ne katılmak.İmparator onun bu isteğini kabul eder ve kendisi,göstermiş olduğu başarılardan ve cesaretinden dolayı 7 numaralı şovalye olur.Ancak artık ilk sezonda alıştığımız güler yüzlü Suzaku değildir.Tek bir amacı vardır...Bir numaralı Şovalye olmak ve Japonların kaderini eline geçirmek....

C.C.
Ana Karakterler

- Takma İsim: Gri Cadı
- Yaşı: 16 (Sonsuza kadar)
- Boyu: 1,60 cm

C.C., bir geass cadısıdır. Kendisi Lelouch'a geass veren ve animemizin geleceğini yönlendiren kişidir. Lelouch'a güç verdikten sonra onunla birlikte yaşamaya başlamıştır. İlk başlarda Lelouch'u sinirlendirsede aralarındaki ilişki yavaş yavaş derinleşecektir.
C.C.,ölümsüzdür ve Zero'nun yardımcı pilotudur.Briçok defa onun hayatını kurtarmıştır.
Aynı zamanda aşırı dereceden Pizza Hut bağımlıdır.Anime boyunca onu her zaman Pizza Hut yerken görebiliriz .Pizza Hut'un maskotu cheese-kun en sevdiği oyuncağıdır..

2.Sezon'da ( Spoiler tehlikesi )

Zero'nun kaybolmasından sonra Siyah şovalyelerin başına geçmiştir.Yeni sezonda karşımıza oldukça güzel yeni bir kıyafette çıkmıştır. Aynı zamanda davranışlarınada ayrı bir olgunluğun geldiği gözlemlenmiştir.

Nunnally Lamperouge
Ana Karakterler

- Yaşı: 14 (ilk sezon)
- Doğum Günü: 10 Ekim 2002
- Kan Grubu: AB
- Boyu: 1,60 cm
- Milliyeti: İngiliz

Eski İngiltere prenseslerinden biri ve Lelouch'un kız kardeşi. Annesinin öldürülmesinden sonra kendisi bir çeşit travma ya girmiştir.Bacakları felç olmuştur ve gözlerini kaybetmiştir. Oldukça sevecen ve iyimser bir kızdır. Suzaku'yu ve ağabeyini çok sever.
Lelouch,Nunanlly için "Daha iyi bir dünya yaratmak" amacıyla savaşmaktadır.

----- Ikinci Sezondan itibaren ------

Rollo Lamperouge

Ana Karakterler

- Gercek Ismi: Rollo Haliburton
- Yasi: Görünüs olarak 14-16 (gercek yasi belli degil)
- Boyu: 170,5 cm
- Milliyeti: İngiltere

Lelouch'un kücük kardesidir. Abisiyle ayni okula gider ve ona satranc oyunlarina kacmak icin yardim eder. İlk sezonda motorsiklet kullanan kişi Rivalz olsada,onun yerini Rollo almış gibi gözükmektedir.
En degerli esyasi Lelouch'un ona hediye ettigi bir madalyondur.Çünkü bu madalyon,ona birinin verdiği tek şeydir.
Zor bir çocukluk geçirmiştir ve sürekli kendisine verilen emirleri yerine getirmek zorunda bırakılmıştır.Sevgi denen şeyi neredeyse hiç öğrenememiştir ki Lelouch onun bu özelliğini kendi lehine kullanacaktır.
Knighmare kllanmakta çok iyidir ve Altin renk Vincent Knightmare pilotudur.
Code Geass R2nin 2. bölümünde belli olurki Rollo'da bir Geass sahibidir. Gücü ise insanlarin vakit dengesini durdurabilir. Yani zamanı durdurabilme yeteneğine sahiptir.Ancak bu yeteneğini eşyalar üzerinde kullanamaz..

Li Xingke
Ana Karakterler

- Yasi: 26
- Milliyeti:Çin

Ilk olarak bize kisa bir süreliğinede olsa Code Geass'in ilk sezonu 26. bölümde gözükmüştür.Ama asil cikisi Code Geass R2'in ilk bölümüdür.
Cin Federasyonun üyesidir. Babasi Cin'de bir alt seviyeden polisdir, Li kendi basina Cin Federasyonun üst seviyesilerine gecmisdir ve orda birseyleri degistirmeyi umut eder. Bu açıdan Suzaku ile amaçları aynı gözükmektedir.Kiliçla oldukça iyidir ve onu her zaman yaninda tasir.
Suzaku'nunki kadar harika bir dövüş yeteneği ve Lelouch'unki kadar mükemmel bir zekası olduğu söylenmektedir.