Code Geass Türkiye
Code Geass Fan Sitesi

İlişkiler

Lelouch & Suzaku
İlişkiler

Lelouch ve Suzaku,birbirlerinin en iyi iki dostudurlar.Birlikte birçok şey yaşamışlardır ve birbirlerinin hayatlarını birçok kez kurtarmışlardır ancak tatsız bir kaza (!) nedeniyle iki büyük düşman olmuşlardır.Yinede aralarındaki dostluk devam etmektedir. Çünkü Suzaku ,Zero'dan nefret etmektedir.Lelouch'tan değil...

Lelouch & Nunally
İlişkiler

Birbirlerine oldukça bağlı iki kardeş.Annelerinin ölümünden sonra Lelouch,Nunally için bir koruyucu olmuştur.Zaten başına ne gelecekse bu aşırı kardeş sevgisi nedeniyle gelecektir.

Lelouch & C.C.
İlişkiler

C.C. ,Lelouch'a geass gücünü veren kişidir. Bu nedenle kendini Lelouch'un nişanlısı saymaktadır ancak Lelouch'un bunu kabul ettiği pek söylenemez.Aralarıdna birkaç kez öpüşme geçmiş olsada,Lelouch henüz C.C. ye olan gerçek duygularını göstermemiştir.

Lelouch & Kallen
İlişkiler

Birbirlerine olan duygularının kendileri bile farkında olmayan bu tuhaf ikili oldukça karmaşık bir ilişki içindedir.Aslında Kallen,Zero'dan hoşlanmaktadır.Ancak Lelouch'a karşı hisleri oldukça farklıdır.
İlk sezonda Kallen ile fazla bir yakınlaşma göstermeyen Lelouch,ikinci sezonun başlarında Kallen'a karşı bir ilgi göstermektedir.

Lelouch & Euphie
İlişkiler

Birbirlerini çocukluktan beri tanıyan bu iki soylu,bize oldukça tuhaf bir ilişki sunmaktadır.Euphie,saf ve masumdur.Lelouch,ondaki bu masumluğu sever çünkü çevresindeki tüm insanlar birdenbire sinsileşmiştir.
Her ne kadar birbirlerinin sonunu getirmiş olsalarda,Lelouch'un son sözleri ve ardından akıttığı gözyaşları oldukça etkileyicidir.
"Hoşçakal Euphie...Aslında bu...İlk aşkımdı..."

Lelouch & Shirley
İlişkiler

Platonik bir aşk olan bu ilişkide aşık olan taraf Shirley idir.Lelouch için Shirley sadece iyi bir dosttur ancak maalesef olayların istenmeyen şekilde gelişmesinden dolayı işler baya bir karışacaktır.

Suzaku & Nunally
İlişkiler

Suzaku,Nunanlly için Lelouch gibidir.Nunally Suzaku'yu çok sever.Onu hiç görememiştir belki ancak ağabeyiyle onu hiç ayırmaz.Suzaku'da Nunally'ye çok değer verir ve onu sürekli korur.

Suzaku & Euphie
İlişkiler

Bir prenses ve onun şovalyesinin aşkı.Belkide anime boyunca birbirlerine aşık olduklarını anlayan tek çift.Masum,saf ve oldukça etkileyici bir aşk onların ki. Birbirlerinin ardından akıtılan gözyaşları ve verilen yeminler.Belkide komik bir ilan-ı aşk."Sev beni!"."Emredersiniz! Ne?"Sen olmasaydın başkası asla olmazdı imaları.Ve maalesef hüzünlü bir son...

Suzaku & Kallen
İlişkiler

Yaşam tarzları ve düşünceleri aynı olan ancak maalesef farklı taraflarda olan bu iki insan.Aslında,oldukça iyi bir çift olabilirlerdi ancak maalesef ikisinin arasında yaşananlar,yaşanılan o adada kalmıştır.

Suzaku & Shirley
İlişkiler

Basit bir arkadaşlıktan başka birşey değildir onlarınki.Ancak yinede başlarına gelen ufak bir kaza ikisinide kıpkırmızı etmeye yetmiştir ..

Suzaku & Arthur
İlişkiler

Arthur bir kedidir belki evet ama bence animedeki en kilit nokta bu kedidir :D
Suzaku'yu çok sever yada ondan nefret eder.Aralarındaki ilişkiyi ancak animeyi izlerseniz daha iyi anlayabilrisiniz :D
Aynı zamanda bu şirin pisicik birçok kez Lelouch ve Suzaku'nun başını belaya sokmuştur.
Ama başlarını belaya soktuğu kadarda Suzaku'nun hayatını kurtarmıştır.Aynı zamanda Suzaku'ya birini hatırlattığından dolayı Suzaku,ikinci sezonda Arthur'u hiç yanından ayırmaz.

Kısacası "KAÇINNNN!!!ARTHUR GELİYORR!!!!" :D

C.C. & Mao
İlişkiler

C.C. nin,Lelouch'tan önce geass verdiği kişidir Mao.Mao'nun kulakları çok keskin olduğundan etrafındaki seslerin hepsini duyabilir.Küçükken bu,canını çok yakmaktaydı ancak C.C.'nin sesi,onu sakinleştiriyordu.
Zamanla ona aşık olur.Hatta aşık olmak bir yana,C.C. bağımlılığı olur Mao'un.Onu öldürecek kadar çok seviyordur artık C.C. yi ve C.C. ondan ne kadar uzaklaşırsa uzaklaşsın,her zaman peşine takılacaktır.

Euphie & Nina
İlişkiler

Euphie,Nina'nın bir nevi hayatını kurtarmıştı.O günden beri Nina,tam bir Euphemia fanıdır.Hatta ona biraz fazla hayrandır.Tamam söylüyorum Euphemia'ya aşıktır.Ancak maalesef zavallı Euphie'nin bu aşktan haberi yoktur.Zavallı Euphie'den sonra pısırık Nina tamamen değişecek ve oldukça tehlikeli bir pilot haline gelecektir.

Euphie & Cornelia
İlişkiler

Cornelia,Euphie'nin ablasıdır.Ancak ona deliler gibi bağlıdır.Zaten meçhul olaydan sonra Cornelia'da neredeyse delirir ve saçma sapan intikam planları yapmaya başlar.

Cornelia & Guildford
İlişkiler

Guildford,aynı Euphie ve Suzaku gibi Cornelia'nın şovalyesidir.Cornelia'ya bütün sadakatı ile bağlıdır ancak aralarındaki ilişkinin boyutu bizlere tam olarak yansıtılmamıştır.

Viletta & Ogi
İlişkiler

Viletta'nın hafızasını kaybetmesinden sonra onu bulan Ogi,ona bakar ve iyileştirir.Bu sırada Viletta tamamen harika bir kadına dönüşmüştür.Birbirlerine aşık olurlar ve mutlu mesut yaşarlarken Viletta'nın hafızasının yerine gelmesiyle herşey değişir.
Çünkü Ogi,siyah şovalyelerin 2.başkanı,Viletta ise güçlü bir İngiliz savaşçısıdır.
Her ne kadar Viletta,hafızasının geri gelemsiyle Ogi'yi bıraksada,hala ona aşıktır ve içten içe,onu her gördüğünde gülümser ve iyi olduğundan dolayı içi rahatlar.
Yinede bu yasak aşk ona bazı şeyler yaşatacaktır.

Viletta & Orange-kun XD
İlişkiler

Viletta ve Jeremiah ( Orange-kun ) iş arkadaşları idiler ancak Viletta ondan hoşlanmaktaydı.Yinede aralarındaki ilişki başlamadan bitmiştir.Ama Viletta hala onu severmi ? Bilemeyiz XD

Milly & Lloyd
İlişkiler

Hareketli ve canlı Milly ile bir o kadar hareketli ve canlı olan Kont Lloyd.Bence en eğlenceli çift bu ikisidir çünkü onlar nişanlıdırlar.Milly her ne kadar bu evliliği istemesede,ailesinin zoruyla evlenmek zorunda bırakılmıştır çünkü Lloyd,zamanın en büyük İngiliz ailelerinden birinin temsilcisidir ve oldukça mükemmel bir dahidir.

Milly & Rivalz
İlişkiler

İşte size platonik bir aşk daha.Rivalz,içten içe Milly'den hoşlanamaktadır ancak maalesef Milly'nin bundan haberi bile yoktur.
Rivalz,aşkını kendi içinde yaşamayı tercih eder ama yinede her ne zaman Milly'yi başka bir erkekle görse,surat asar ve oldukça üzülür.

Prensesten Not: Farketettiyseniz seven sevene bu animede XD Resmen bir sevgi yumağı oluşturulmuş ama yinede en komiğime giden şey animedeki neredeyse bütün kızların Lelouch'a olan sevgisi :D Her neyse umarım yazılarımı beğenmişsinizdir sevgilerimle ^^