Code Geass Türkiye
Code Geass Fan Sitesi

İngilizler

Güncellenecek...

İngiliz Ailesi

Charles Di Britannia

İngiltere'nin 98. ve tahminimce sonuncu İmparatoru :D İki olasılık var ya İngiltere yok olacak yada sonsuza kadar tahtta kalacak ikiside olabilir kanımca. Her neyse Uzun bukleli saçlarıyla gönlümüzü kazanmış kahramandır kendileri.Lelouch'un babasıdır.Lelouch'ta onun sayısız sayıdaki çocuklarından biridir.

Gençliğinde oldukça yakışıklı olduğuda 2.sezonda bizlere gösterilmiştir.

Spoiler Tehlikesi

V.V. isimli geass cadısı ona geass gücü vermiştir.Gücü,hafızayı silmek ve onu yeniden yazmaktır. Aynı zamanda V.V. cadısının ölümsüzlüğünüde almıştır.Bunun sonucundada V.V. onu korumak yolunda ölmüştür. Aralarındaki ilişkinin bir ağbi/kardeş ilişkisi olduğu tahmin edilmektedir.

Marianne Vi Britannia

Lelouch Vie Britannia'nın annesi.Hakkında pek birşey bilmemekteyiz ancak CC. nin onunla ortak bir geçmişi olduğunu çok iyi bilmekteyiz.

Schneizel El Britannia

İngiltere'nin 2. prensi.Sarı saçları ve mavi gözleriyle tam bir "Prens Yakışıklı"dır.[Kendisine hayran olmam galiba tanımlarımıda etkiliyor XD] 1.prensten çok,onun sözü geçer saray ortamında. Aynı zamanda kız kardeşi Cornelia'ya karşı özel hisler beslemektedir.

Clovis La Britannia

İlk bölümlerde,alan 11'in genel sorumlusu olarak gösterilir ancak kendisini henüz tam olarak tanıyamadan sevgili baş kahramanımız tarafından ortadan kaldırılır.

Cornelia Li Britannia

İngiltere'nin 2.prensesi.Bir bayan olmasına rağmen,knightmare'ına atlayıp savaşlarda bizzat bulunur.Alan 11'in Clovis'ten sonra gelen yöneticisidir.Sert ve kararlı.Tek zayıf noktası ise,kız kardeşi Euphemia..

Euphemia Li Britannia

İngiliz Askerleri

Jeremiah Gottwald

Villetta Nu

Lloyd Asplund

Cecile Croomy

Andreas Darlton

Gilbert G.P. Guilford

Carares

Miss Romeyer

General Apson

Yuvarlak Masa Şovalyeleri

Knight of One

Gino Weinberg

Anya Earlstreim

Nonette Enneagram

Knight of Ten

Knight of Twelve