Code Geass Türkiye
Code Geass Fan Sitesi

Knightmare'lar

İngiliz Knightmare'ları

Lancelot
Knightmare'lar

- Yükseklik: 4.49 cm
- Ağırlık: 6890 kg

İnanılmaz derecede güçlü ve tam donanımlı bir knighmaredır.Yapımcısı Lloyd'dur ve pilotu da Suzaku'dur.Suzaku'nun inanılmaz yetenekleriyle birlikte bu Knighmare'in kendisine sunduğu olasılıklar birleşince gerçekten süper bir savaş makinası ortaya çıkmaktadır.

Sutherland
Knightmare'lar

- Yükseklik: 4.93 cm
- Ağırlık: 7480kg

İngiliz askerlerinin kullandığı knighmarelardır.Hareket kabiliyetleri fazla olmamasına rağmen vuruş güçleri sıradan knighmarelara oranla daha yüksektir.

Cornelia's Gloucester Unit
Knightmare'lar

- Yükseklik: 4,84 cm
- Ağırlık: 7850 kg

Prenses Cornelia için özel yapılmış bir knighmaredır.Cornelia'nın askerleri sıradan Gloucester'lar kullanırken kendisinin knighmareının ayrıten mızrağı ve bir pelerini bulunmaktadır.

Gawain
Knightmare'lar

- Yükseklik: 6,57 cm
- Ağırlık: 14570 kg

Oldukça inanılmaz ve güçlü olan bu knighmare,Lakshata tarafından Prens Schneizel El Britannia için yapılmıştır ancak siyah şovalyeler tarafından ele geçirilir ve pilotuda C.C. yapılır. Kendisi Zero'nun knighmaresıdır artık.

Vincent
Knightmare'lar

Rollo'nun kullandığı Knightmaredır.Yeni versiyon bir Lancelot'dur.Bundan dolayı yapımcısının Lloyd olduğu tahmin edilmektedir ancak henüz hakkında tam bir bilgi verilmemiştir.

Tristan
Knightmare'lar

Üç numaralı Knight Of Round olan Gino'nun kullandığı knighmare'dır.Karşımıza 5. bölümde ilk olarak bir çeşit jet olarak çıksada daha sonra inanılmaz güçlü bir knighmare'a dönüşmektedir.Bu hem düşmanları şaşırtmakta hemde ani hareketlere müsade etmektedir.

Mordred
Knightmare'lar

6. Knight Of Round olan Anya'nın kullandığı knighmare'dır.Henüz hakkında fazla bir bilgimiz olmamasına rağmen gövdesinde büyük lazer toplarının olduğunu openingden öğrenmiş bulunmaktayız.

Japon Knightmare'ları

Guren Type-02
Knightmare'lar

- Yükseklik: 4,51 cm
- Ağırlık: 7510 cm

Laksharta'nın tasarladığı ve Kyoto'da üretilen inanılmaz güçlü bir knighmaredır.Pilotu Kallen'dır ve bu knighmare tamda ona göredir.3 ayrı pençesi vardır ve bu pençelerle bir şeyleri kavrayabilir,taşıyabilir ve paramparça edebilir.Aynı zamanda eklenilen Lazer bombalarıda bu knighmarı oldukça tehlikeli yapmaktadır.