Code Geass Türkiye
Code Geass Fan Sitesi

Siyah Şovalyeler

Güncellenecek...

Kallen Stadtfeld

- Takma Isim: Kirmizi Nilüfer, 11 lilerin en iyisi.
- Yasi: 17 (ilk sezon), 18 (ikinci sezon)
- Milliyeti: Ikiside
- Dogum Tarihi: 29 Mart 2000
- Burcu: Koc
- Kan Gurubu: B
- Boyu: 160 cm

Kallen yari britanniali ve yari japondur ama ona tercih hakkı verilseydi, sadece japon olmayi tercih ederdi, bu yüzdende diger soyadını kullanır; Kallen Kozuki. Simdilik Zero'nun askerlerinin baskanidir (1. ekip) ve iclerinden en yetenekli Knightmare pilotudur.
Çok ünlü bir britanniali aileden gelir ve Ashford Akademisine gider, ordada ögrenci temsillicilerden biridir. Zeroya karsi cok sadikdir. Ve Lelouch'a karş ıbazı duygular beslemektedir.

Kaname Ogi

- Yasi: 26 (ilk sezon), 27 (ikinci sezon)
- Burcu: Balik Burcu
- Kan Gurubu: 0

Siyah Sovalyelerin eski baskanidir ama Zero'nun ondan daha iyi baskan olacagini gördügünde başkanlığı ona birakmistir.
Simdilik Zero'nun yardimcisidir.

Shinichiro Tamaki

- Yasi: 24 (ilk sezon), 25 (ikinci sezon)

Siyah Sovalyelerin asi üyesi. 2. ekibin baskanidir.
Basta Zeroya karsi cok endiselidir ama onu yinede destekler. Yeri gelince akli yerinden oynar yeri gelir Zero'ya sadikligini gösterir.

Inoue

Inoue'nin saclari mavi ve omuzlarindadir. Savasda ölmeden önce Black Knightsin önemli taktik yönetmenlerindendi. (2. sezon)

Yoshitaka Minami

Minami gözlüklüdür ve Black Knights'in gizli askerlerindendir. Tokyo savasinda yaralanir ama cabuk iyilesir.

Yoshida

Koyu kahve sacli biridir ve taktik alaninda yardim eder. Black Knights uniformasinin kisa kollu versiyonunu giyer. Tokyo savasinda Suzaku tarafindan öldürlür.

Eski Britannia İşçileri

Diethard Reid

- Yasi: 31 (ilk sezon) , 32 (ikinci sezon)
- Kan Gurubu: AB

Black Knight'sin spionaj ve bilgi toplama basidir. Britanniada Hukuk okumustur ve eskiden yapimci ve Hi-Tv (Britannia kanali) nin bir üyesidir. Zero'yu televisyonda gördükten ve amaclarini duyduktan sonra Black Knightslara katilir, onun sayesinde Britanniayi ele gecip dünyayi elde etmek amaciyla.
Britannia imparatoruna ve onu destekleyenlere karsi bir nefret duymaktadir. Bunu Rakshatadan bir konusmasinda söyle belirtir: "Britannia bitmis bir sonuc. " ve onun yerine yeni birseyler yaratmak istedigini belirtir. Aynen Kallen gibi sonsuz bir güveni vardir Zero ya karsi.
Birinci sezonun sonunda Black Knights'la baglantilari ortaya cikar ve bu yüzden Rakshatayla birlikte Cine kacar.

Rakshata Chawla

Bir hindistanli bilim kadini ve tasarimci. Ayrica Guren-Type-02 serisinin yaraticisidir ve Black Knights'in arastirma ve bilim-kurgi yöneticisidir. Aynı zamanda geçmişinde Cecil ve Lloyd ilede çalıştığı görülmektedir.

Sayoko Shinozaki

Nunannly ve Lelouch'un özel hizmetçisidir.Aslında Ashford akademisinin görevlilerindendir ama Milly onu Nunally'nin yanına vermiştir.
Lelouch'a çok sadıktır ve verdiği bütün işleri yerine getirir.Bazen onun kılığına girerek Lulu'nun yokluğunu doldurur. İkinci sezonda Lelouch, ona gizli kimliğini göstermiştir.

Eski Japon Kaiho Sensen Üyeleri

Kyoshiro Todoh

Bu ekibin başıdır.Ona Mucizelerin Todoh'uda denir.Oldukça yetenekli bir savaşçıdır.
Suzaku'yu çocukluğundan tanır ve onun duygularını anlayabilen sınırlı sayıda insandan biridir kendisi.Aynı zamanda çok iyi kılıç kullanabilir.

Kosetsu Urabe

İkinci sezonda kendini Zero'nun kaçabilmesi uğrunda feda etmiş bir karakterdir.

Diğer Üyeler;Shigo Asahina,Nagisa Chiba,Ryoga Senba.

Kyoto Evi

Kaguya Sumeragi

Japonların eski prensesi ve formalite icabı Zero'nun karısı...Evet Kaguya henüz 14 yaşında ancak Zero ile evlenmeyi kafasına koymuş durumda :D Şimdiden ondan kocam diye bahsediyor ve kendisine karım demesini istiyor.
Kaguya capcanlı ve inanılmaz iyimser bir karakterdir şöyleki; Zero'nun gönlünü "hoş" tutmak için Kallen ve C.C. ile işbirliği yapabilecek kadar...
Aynı zamanda kendisi Suzaku'nun kuzenidir ve Lelouchla Nunally yi küçüklüklerinden tanımaktadır.

Taizo Kirihara

Kyoto evinin başkanı konumundadır.Siyah isyandan sonra, bütün ekiplerini Zero'ya teslim etmiştir.