Digimon
Digimon Anime/Manga

Karakterler[Adventure]

Karakterler[Adventure]

Tai Kamiya
Yagami Taichi

Karakterler[Adventure]
Animenin başkarakteridir.Her türlü kararı ilk o verir.Arkadaşları arasında çok eğlenceli biridir.
Digimon'u Agumon'dur.Digi Evrim gücü Cesarete dayanır.

Matt Ishida
Ishida Yamato

Karakterler[Adventure]
Animedeki en sessiz kişidir.En iyi arkadaşı Taichi'dir.Ayrıca mızıka çalmayı sever.Digimon'u ile huyları aynıdır.Digimon'u Gabumon'dur.O da Matt gibi sessiz sakindir.Digi Evrim gücü Dostluğa dayanır.

Sora Takenouchi
Takenouchi Sora

Karakterler[Adventure]
Animedeki bayan karakterlerden biridir.Arkadaşlarıyla iyi geçinir ve futbol oynamayı sever.Digimon'u Biyomon'dur.Digi Evrim gücü Sevgiye dayanır.

Mimi Tachikawa
Tachikawa Mimi

Karakterler[Adventure]
Animenin en duygusal ve sulu göz karakteridir. :) Savaşlardan nefret eder,korkar ve ağlamaya başlar. :) Digimon'u Palmon'dur.Digi Evrim gücü Saflığa dayanır.

Izzy Izumi
Izumi Koushiro

Karakterler[Adventure]
Animedeki en zeki ve bilge kişidir."Boyu kısa fakat zeki" derler ya aynı o tiptedir. :) Bilgisayarla uğraşmayı sever.(Benimde favori karakterimdir.:) )Digimon'u Tentamon'dur.Tentamon ile birlikte iyi anlaşır.Digi Evrim gücü Zekiliğe dayanır.

Joe Kido
Kido Jõ

Karakterler[Adventure]
7 çocuk arasında en büyük kişidir.Kendisi büyüynce Tıp Fakültesi okumayı amaçlar.Onun için sürekli ilkyardım çantası taşır.Arkadaşlarına önem verir.Takımdaki en sorumluluk sahibi çocuktur.Digimon'u Gomamon'dur.Gomamon ile iyi anlaşır.Digi Evrim gücü Güvenliliğe dayanır.

T. K. Takaishi
Takaishi Takeru

Karakterler[Adventure]
7 çocuk arasında en küçüğü Takeru'dur.Yamato'nun kardeşidir.Fakat Yamato ona çok yakın davranmaz.Daha çok Kari ve Taichi ile yakındır.
Digimon'u Patamon'dur.Sürekli umutlu olması sayesine Digimon'u 7 çocuk arasındaki en güçlü Digimon'dur.(Angemon güçlüdür.)Digi Evrim gücü Umuda dayalıdır.
Spoiler: (Göster)
Devimon'u hiç bi digimon yenemedi.Sadece angemon yendi.Burdanda anlaşıldığı gibi en güçlü şampiyon evrimli digimon Angemon'dur.


Kari Kamiya
Yagami Hikari

Karakterler[Adventure]
Takıma en son katılan çocuktur.Hasta olduğu için diğer arkadaşlarıyla birlikte kampa gelememiştir.Taichi'nin kardeşidir.Takıma geç gelmiştir ve takımdaki en küçük çocuklardan biridir.Digimon'una geçde olsa kavuşmuştur.Digimon'u Gatomon'dur.(Tailmon)
Digi Evrim gücü Aydınlığa dayanır.