Full Moon wo Sagashite
Full Moon wo Sagashite FaN Site

Arina Tanemura

Arina Tanemura

Arina Tanemura

(Tanemura Arina) (12 Mart 1978) shojo manga sanatçısıdır. İlk çıkışını 1996'da Nibanme no Koi no Katachi ile yapmıştır. Bugüne kadarki çalışmaları manga dergisi Ribon'da yayımlanmıştır ve çeşitli ülkelerde de piyasaya sürülmüştür.

En ünlü mangaları Kamikaze Kaito Jeanne ve Full Moon wo Sagashite'dir. Her iki dizi de animeye (TV) uyarlanmıştır. Daha az ünlü olan diğer çalışmalarından Time Stranger Kyoko da 15 dakikalık bir animeye (OAV) uyarlanmıştır.

Tanemura'nın Eylül 2004'te Ribon'da yayınlanmaya başlayan mangası Shinshi Doumei Cross hala devam etmektedir.

Tankobon (ciltler)

Bu ciltlerin hepsi Shueisha tarafından Ribon Mascot Comics baskısı altında yayımlanmıştır.

I-O-N - 1 cilt
Kanshaku-dama no Yuutsu (Kestanefişeğinin Melankolisi) - 1 cilt Arina'nın ilk kısa hikayelerinin bir toplaması (Kanshaku-dama no Yuutsu, Kanshaku-dama no Yuutsu ~Kimi ga Inakucha~, Ame no Gogo wa Romance no Heroine, Kono Koi wa Non-Fiction ve Niban-me no Koi no Katachi)
Kamikaze Kaito Jeanne (Hırsız Jeanne) - 7 cilt
Time Stranger Kyoko - 3 cilt
Full Moon wo Sagashite (Full Moon olarak da bilinmektedir) - 7 cilt
Ginyu Meika - 1 bölüm (Full Moon wo Sagashite'nin 2. cilt hediyesi)
Shinshi Doumei Cross - 6+ cilt

Resim Kitapları

Arina Tanemura'nın 2 çalışması Shueisha tarafından kitap halinde basılmıştır.

Kamikaze Kaito Jeanne Illustration Collection - Tanemura Arina Collection: Kamikaze Kaito Jeanne'in tam renkli ve çizerin yorumlarını da içeren sanat çalışması.
Full Moon o Sagashite Illustration Collection - Tanemura Arina Collection: Arina Tanemura'nın son resim kitabı, Full Moon o Sagashite, Time Stranger Kyoko ve Kamikaze Kaito Jeanne'den sanat çalışmalarını içermektedir.

okimdir.com'a Teşekkürler..