Full Moon wo Sagashite
Full Moon wo Sagashite FaN Site

Özel Bilgiler

Full Moon wo Sagashite

Özel Bilgiler

Full Moon wo Sagashite=Dolunay İçin Arayış(Dolunayı Aramak)

Adı: Full Moon wo Sagashite
İngilizce Adı:Searching for the Full Moon
Bilinen Diğer Adları:Mangetsu o Sagashite/Full Moon o Sagashite/Fu-Ru-Mu-N o Sagashite
Türkçe Ad:Dolunayı Aramak/Dolunay İçin Arayış
Türü:TV Serisi
Bölüm Sayısı:52+8 dk Special
Kategori:Drama,Müzikal,Romantizm
Yılı:2002
Web Sitesi:http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/fullmoon/
Yapımcı:Studio DEEN, NAS, Studio D,
Orijinal Eser:Tanemura Arina

Anime ve Manga Genel Konu:
Full Moon wo Sagashite Türkçe adıyla:Dolunayı Aramakın konusu Mitsuki Kouyama ve Takuto Kira adın da şarkı söylemeyi çok seven 2 kişinin hayatlarına ve hayallerine odaklanılarak yapılmış bir ''Müzikal Drama''dır.

Özel Notlar:

1-Anime başlar da sadece Mitsuki üzerine odaklanmış görünse de sonlara doğru aslında tüm olayın Mitsukinin Ailesi ve Takutonun geçmişiyle ilgili olduğu açıklığa kavuşur..

2-Anime de özel olarak bahsi geçen Shinigami/Death Angel/Bizim bildiğimiz adıyla ÖLÜM MELEĞİ bu animeye özgü bir başka şekilde tanımlanabilir..
Bu animede Shinigami(Ölüm Meleği):Yaşayacak yılları olduğu halde belirli-belirsiz sebeplerden yaşamlarına son veren kendilerini öldürüp intihar eden insanlardan oluşmaktadır bu insanlar kendilerini öldürdükleri bir başka değişle kaderlerine yön verdikler ve onu değiştirdikleri için DEATH MASTER tarafından cezalandırılır ve birer Shinigamiye dönütürülürler..
Ölen birini shinigamiye dönüştürülmesi o kişi için tüm geçmişinin ve varlığının Death Master tarafından silinerek geçmişine ve yaşadıklarına dair hiç bir şey hatırlamamasıyla başlatılır.Bir insanın öldüğü zaman Shinigami cezası alması onu kendine verdiği zararla kıyaslı tutulur ve tam bir shinigami olduğu zaman bu kişiye hafızası geri verilir ancak bir kural daha vardır ki bu sadece o shinigamiye dönüşen kişini yanına verildiği ortağına söylenebilir.Hangi shinigami olursa olsun asla ama asla tam bir shinigami olmadan geçmişini ve olanları hatırlarsa sonsuza dek bir RUHa dönüşür..
Bu konuya ilişkin animede 3 insan 1 hayalet(Arina Tanemuranın ilginç çizimi) olmak üzere 4 shinigami bulunmaktadır.Mangasında ise bunlara Death Masterda eklenmektedir.

3-Anime ve Manga yarışma kısmına kadar çok küçük farklılıklarla eşit gitmektedir fakat yarışmadan sonra mangası animeye kıyasla karakterlerin geçmişine yönelmektedir...