Full Moon wo Sagashite
Full Moon wo Sagashite FaN Site

Takuto Kira

Takuto Kira/Shinigami(Ölüm Meleği)

Ad:Takuto
Soyad:KIRA
Yaş:16(Sanılıyor)
Doğum Tarihi:Bilinmiyor
En Büyük Hayali:Mitsuki'nin Kurtulması
İlk Göründüğü Bölüm:1.Bölüm Mitsuki'nin Odası
Seslendiren:Saitou Yasuo
Görevi:Mitsuki'yi Koumakla Görevli Shinigami

Takuto Kira

Mitsukinin ruhunu almakla görevli ve onun 16 yaşına gelmesini sağlayan shinigamilerden biridir.Merokonun ortağıdır asıl görevi Mitsukinin Ruhunu almak olan Takuto Mitsukiye karşı bazı özel duygular hisseder ve bu yüzden onun ruhunu almaktansa onu korumayı ve ona yardım etmeyi seçer..
Takuto henüz tam bir shinigami değildir.Görevlerini tamamladıkça shinigamilikte ilerleyecek ve tam bir shinigami olma hakkı kazanacaktır o zamana kadar etrafındaki destekleri kullanarak ona verilen yetkiler çevresinde görevlerini yapmaya çalışır.Takuto tam bir shinigami olmadığı için köstümüde MEROKOnunkinden biraz farklıdır Takutonun Meroko gibi arkasından kanatları yoktur ve arkasında bulundurduğu sırt çantası yardımıyla uçar.Peluş bir kedi oyuncağına dönüşebilir ve bu sayede insanlar arasındayken Mitsukiye daha yakın olarak onu koruyabilir.
Takuto Mitsukiye aşıktır ama MEROKOda Takutoya aşıktır ve onun Mitsukiye ilgi göstermesine katlanamaz süreli Mitsukiyi kıskanır..Aynı şekilde Takutoda mitsukiye aşıktır ve onun EİCHİyi hala unutamadığını bilmesine rağmen onu çok sever ama Mitsuki ne zaman EİCHİden bahsetse EİCHİyi kıskanır ve Mitsukiye sinirlenir.
Animenin sonuna doğru;Takuto, Mitsukinin hayatını korumaya, kaderle ve shinigami göreviyle savaşmaya karar verir. Bu arada, Mitsuki sonunda Takutonun ilgisine karşılık verir..Animenin sonunda Takuto yaptıkları nedeniyle hayata geri dönme hakkı kazanmıştır fakat bu dönüşünde hafızası tamamiyle silinmiştir.Takuto Mitsukiyi ve Merokodan düşen bir TÜYü görene dek hiçbir şey hatırlamaz..