Matsumoto Jun
Jun is Love ~ Matsujun Fan Sitesi

Hana Yori Dango TV

Hana Yori Dango TV
Fan Sitesine Gitmek İçin Burayı Tıklayın.

Sezon 1


Makino Tsukushi, ailesinin zorlanarak elit bir okula gönderdiği fakir bir kızdır. Okulda hiçbir arkadaşı yoktur, genellikle kimse fakir olduğu için onunla takılmamaktadır. Ancak birgün, okula yeni gelen bir öğrenci olan Sakurakoyla arkadaş olur. Ona okuldan ve tabii ki F4'dan bahseder. F4(Flower 4), okulda ailesi en zegin olan 4 erkekten oluşmaktadır. Anaokulundan beri ayrılmayan bu takıma, öğretmenler dahil hiç kimse birşey söyleyemez. Okuldan birisi sinirlerini bozduğunda dolabına bir kırmızı kart yerleştirirler, okulda bu kartı alan kişiyle bir daha kimse arkadaşlık Hana Yori Dango TV etmez, hatta ona hayatı zehir ederler. F4 grubunun hepsi son sınıfta okumaktadır, Domyouji Tsukasa(Lider), Hanazawa Rui,Mimasaka Akira, Nishikaido Soujiroh'dan oluşur. Sakurako'ya bunları anlatırken, yemekhanede Sakurako yanlışlıkla F4'un lideri olan Domyouji'nin gömleğine içeceğini döker. Bunun üzerine Domyouji onu çok sert bir biçimde azarlamaya başlar, ama arkadaşları zor durumdayken eli kolu bağlı duramayan Makino Domyouji'ye karşı gelir. Bunun üzerine ilk defa bir kıza, Makino Tsukushi'ye kırmızı kart verilir.
Kırmızı kart aldığından beri okuldaki herkes Makino'nun hayatını zehir etmektedir. Ancak Makino her şeye dayanır ve okula gelmeye devam eder, tabii bunda ona sürekli yardım eden F4 üyesi Hanazawa Rui'nin etkisi de büyüktür. Ve Makino ondan hoşlanmaya başlar. Birgün annesi Makino'ya okulda rezil olmaması için istakoz pişirir. Öğlen yemeğinde Makino tam yerken onu hayatından bezdirmeye çalışan Domyouji gelir ve "Fakirlerin de istakoz yediğini bilmiyordum" diyerek Makino'nun annesinin özenle yaptığı yemeği ayağıyla ezer. Bu hareketinden sonra daha fazla dayanamayan Makino, Domyoujinin tam karşısına geçer ve "Kimin oğlu olduğunu ya da ne kadar zengin olduğunu umursamıyorum. Asla kendi parasını kazanamamış eziğin tekisin! Kendine bu kadar güvenme!" der ve Domyoujinin suratına bir yumruk indirir... Hana Yori Dango TV Savaş ilan ettiğini söyler ve oradan ayrılır. Daha önce hiç böyle bir kızla karşılaşmayan Domyouji çok etkilenmiştir. Onu türlü şekilde vazgeçirmeye çalışır ancak Makino kararlıdır. Domyouji, Makino'ya aşık olur..
Başlarda Domyouji'den nefret eden Makino, onu tanımaya başladıkça aslında sadece kendini diğer insanlara göstermekten çekinen, yalnız, sevilmeye ihtiyacı olan biri olduğunu farkeder. Hanazawa Rui'nin de sevdiği kız olan Shizuka'nın peşinden Fransa'ya gitmesiyle, Makino Domyouji'den hoşlanmaya başlar. Onun çocuksu tavırlarını, yalnız hallerini ve kendisini ne kadar sevdiğini görür ve yavaş yavaş ona aşık olmaya başlar. Ancak önlerinde çok fazla engel vardır, Hanazawa Rui fransadan döner, Domyouji'nin annesi onun fakir bir kızla beraber olmasını istemez, Domyouji'ye aşık olan diğer kızlar aralarını açmak için türlü planlar yaparlar.. Peki aşkları tüm bunları aşabilecek midir? Hem güldürüyor hem ağlatıyor, mükemmel birdrama.. :)

Sezon 2


Hana Yori Dango TVF4 mezun olmuştur. Annesinin zoruyla ve Makino yarışmayı kaybettiği için New Yorka giden Domyoujiden uzun süredir haber alınamamaktadır. Makino başına birşey gelmesinden şüphelendiği için ailesinin kazandığı bir ödül aracılığıyla Amerika'ya gider. Sonunda Domyoujiyle karşılaştığındaysa onun baştan aşağı değişik biri olduğunu farkeder. Annesinin onu aldığı birkaç ay içinde Domyouji o kadar değişmiştir ki, Makinoyu gördüğünde gülümsemez bile. Sadece işlerini düşünmektedir, Makinoysa ne yapacağını bilememektedir.
Japonyaya döndüklerinde annesi tarafından Domyouji'nin doğum gününe davet edilen Makino, büyük bir heyecanla gider. Domyouji'nin yeni eşinin açıklanacağının söylendiği partide Makino neler olacağını merak etmekte, hem de Domyouji'yi tekrar görmek istemektedir. Ancak Domyouji'nin evlenileceğinin açıklandığı kız Makino değil bir başkasıdır. Makino kadar Domyouji de olanlara şaşırmıştır, ancak ne yapacağını bilememektedir. Makino'dan vazgeçmek istemediği kadar bir sebepten işlere de gereğinden fazla önem vermektedir. Sonraki bölümlerde bunun sebebini de acı bir biçimde öğreniyoruz.
Bu sezonda Hanazawa Rui Makino'dan gerçek anlamda hoşlanmaya başlar, Domyouji'ye talip baya bir kişi olur ve daha birçok olay Domyoujiyle Makino'nun birleşmesini olanaksız kılar. Aşklarının önündeki engeller arttıkça artmaktadır, ancak Domyouji vazgeçse Makino, Makino vazgeçse Domyouji sevgilerinden vazgeçmek istemez. Biz de birçok komik ve üzücü olaya tanık oluruz :))

Karakterler


Matsumoto Jun - Domyouji Tsukasa
Hana Yori Dango TV Domyouji ailesinin varisidir. F4 grubunun lideridir. Kendini insanlara fazla açmaz, yalakalardan ve kendileri adına konuşamayan insanlardan nefret eder. Makino'ya aşıktır. Hiçkimseye zayıf yönlerini göstermek istemez, ancak kendi içinde çocuksu, sevilmeyi isteyen kırılgan biridir.

Inoue Mao Makino Tsukushi
Hana Yori Dango TV Fakir bir ailenin kızıdır. Shizuka'yı idolü olarak görür. Önce Rui'den hoşlansa da tanıdıkça Tsukasa'ya aşık olacaktır. En iyi arkadaşı Yukidir. Bir pastanede çalışmaktadır. Sert ve biraz da utangaç bir yapısı vardır.

Oguri Shun - Hanazawa Rui
Hana Yori Dango TV Domyouji'nin en iyi arkadaşıdır. Önceleri Shizuka'yı sevse de zamanla Makino'ya aşık olduğunu farkedecektir. Özellikle 2. sezonda çok baskın bir rolü vardır. Birazcık soğuk olmasına karşın iyi kalpli birisidir, Domyouji ve Makino'ya çok yardımı dokunmuştur.

Matsuda Shota - Nishikaido Soujiroh
Hana Yori Dango TV F4'un en büyük playboyudur. Ancak geçmişte elbet onun da aşık olduğu bir kız olmuştur, ancak pek iyi sonuçlanmamıştır. Motosikletine aşık olmadığı sürece asla bir kızı bindirmez, ailesinin çay fabrikası vardır.

Abe Tsuyoshi - Mimasaka Akira
Hana Yori Dango TV Ailesi ülkedeki en derin yeraltı işleriyle ilgilenir. Kendisinden yaşça büyük ve çoğunlukla evli kadınlardan hoşlanır. Annesi kızkardeşi gibi görünmektedir, iki tane küçük kız kardeşi vardır.


matsushima Nanako - Domyouji Tsubaki
Hana Yori Dango TV Domyouji'nin ablasıdır. Annesinin zoruyla istemediği bir adamla evlenmiş olsa da şu anda mutludur. Domyouji'ye kalbinin sesini dinlemesi konusunda bir çok kez yardımcı olmuştur. Ayrıca Makino'yu da annesine karşı defalarca savunmuştur.


Nishihara Aki - Matsuoka Yuki
Hana Yori Dango TV Makino ile aynı pastanede çalışırlar. Makino'nun en iyi arkadaşıdır. Nishikaido'dan hoşlanmaktadır.Kaga Mariko - Domyouji Kaede
Hana Yori Dango TV Domyouji'nin annesi ve Domyouji Group'un yöneticisidir. Domyouji'nin Makino'yla olan ilişkisini onaylamaz ve şirketle daha çok ilgilenmesini ister. Bunun için pek güzel yöntemler denediği söylenemez.

~devamı gelecek~