Hatake Kakashi

Hatake Kakashi
Konoha'nın en yetenekli ninjalarından biridir.Kendisi 6 yaşında Chunin, 13 yaşında ise Jounin olmuştur.Yok edilmiş olan Uchiha klanından bazı kişilerde görülebilecek olan Sharingan'a sahiptir.
Hatake Kakashi
Resimde Kakashi'nin olduğu takım görülmektedir.Sağ taraftaki kızın adı Rin.Bir medical ninja.Onun yanındaki siyah saçlı çocuk Obito.
Obito'nun yanındaki beyaz/gri saçlı çocuk Kakashi.Sarı saçlı kişi de senseileri Namikaze.

Bu göz tekniğine sahip olmasının tek nedeni; (13 yaşında iken)
Uchiha Obito adında bir arkadaşının kendisini kurtarırken kayanın altında kalmasıdır.Kayanın altında kalınca Kakashi'ye:
-Sana hediye olarak sol gözümdeki sharinganı vereceğim.Şu anda ölüyorum.Ancak senin gözün olup geleceği göreceğim,dedi.
Rin'in sayesinde Hatake Kakashi'ye, Uchiha Obito'nun sol gözündeki sharingan nakledilmiştir.
Üçüncü Ninja Savaşları bittiğinde Kakashi önemli bir şey anlamıştır.
"Dostlar her şeye değerdir"
Bu olay olmadan önce Kakashi görevi başarılı bitirmenin her şey olduğunu düşünmekteydi.Bunun nedeni babası olan Hatake Sakumo'nun bir görevi arkadaşlarına tercih etmesiyle duyduğu acıdan kendisini öldürmesidir.Kakashi'nin babası Konoha'nın Beyaz Sivri Dişi olarak biliniyordu.Bu isim ona sanırım saçları yüzünden verildi.Çünkü; saçları sivrilmiş bir dişe benzemektedir.
Hatake Kakashi
Resimde Hatake Sakumo görülmektedir.
Olay böyle başlıyor.Kakashi şu ana kadar hiç kimseyi mezun etmemiştir.Ancak o ana değin etmemişti.Sasuke, Sakura ve Naruto, Kakashi'nin ünlü Zil Testi'ni geçer.Böylece 7. takım oluşur.
...
Kakashi görüldüğü gibi bir maske takıyor.Hiç kimse maskenin altındaki yüzü görememiştir.Babasına çok benzediği için az çok kestirilebiliyor.
Kakashi, 7.Takıma bir şey öğretmiştir.
"Kurallara uymayanlar aşağılık/pislik/çöp olarak adlandırılır.Ancak dostlarına yardım etmeyenler daha aşağılık/pislik/çöp olanlardır."
Kakashi yakın bir zaman sonra Shippuuden serisinde Mangekyou Sharingan'ını uyandırmıştır.
Hatake Kakashi
Resimde Hatake Kakashi'nin Mangekyou Sharingan'ı görülmektedir