Manga Tanıtımı

Manga Tanıtımı


"10 yıl önce Yuuki, soğuk bir kış günü, bir vampir saldırısından saf kan bir vampir olan Kaname tarafından kurtarılır. Yuuki saldırıdan öncesini anımsamamaktadır. Kaname tarafından Cross Akademisine bırakılan Yuuki, müdür tarafından benimsenir ve büyütülür. Bu akademi, sabahçılar ve gececiler olarak adlandırılan iki tür öğrenim vermektedir. Sabahçılar normal öğrenciler, gececiler ise vampirlerdir.

4 yıl önce ailesi vampirler tarafından öldürülüp, akademiye bırakılan Zero, Yuuki ile gececilerin sırrının açığa çıkmaması ve normal öğrencilerin zarar görmemesi için gardiyanlık yapmaktadır. Yuuki'nin hayatını kurtaran Kaname ise gececilerdendir ve gizliden gizliye Yuuki'ye ilgi duymaktadır. Kaname'nin bu ilgisi, yasak bir aşk mıdır? Yoksa Kaname başka bir amaç peşinde midir ?

Bu arada Zero da 4 yıl önce saf kan bir vampir tarafından ısırılmış ve yavaş yavaş bir vampire dönüşmektedir. Tüm olanlar karşısında Yuuki ne yapacaktır?"

Manga Hino Matsuri tarafından hazırlanmış, Japonya'da Lala Magazine dergisinde Ocak 2005'te yayınlanmaya başlamıştır. Halen devam etmektedir. Fanlarının çok olması gözönüne alınarak 7 Nisan 2008'de animesi yayınlanmaya başlamıştır.

Not: Tanıtım anime.gen.tr sitesinden alıntıdır...