Gung

Gung

GUNG

Gung, Park So~hee tarafından yayınlanan bir manhwa dizisidir. Aynı isimli popüler bir TV drama dizisine adapte edildi. İngiltere de Princess Hours, Türkiye de ise Düşlerimin Prensi olarak tanındı. Kore de Aralık 2007 den itibaren 18 cilt yayınlandı.

Karakterler

Shin Chae-Gyeong
Büyükbabası ve büyük kralın arasındaki bir sözden dolayı Kore'nin veliaht prensiyle evlenen, on yedi yaşında Koreli bir kızdır. Masum, toy ve derin, yeni yaşamının yalnızlığından ve evinden uzakta olmaktan çok etkilenir. Bu yalnızlığından dolayı, onunla kedinin fare ile oynadığı gibi oynasa bile Shin dan etkilenir.

Yi Shin
Kore'nin veliaht prensi (Seja Jeoha). En başta çok kibirli ve duygusuz resmedilir. Kız arkadaşı Hyorin tarafından reddedildikten sonra babasının erkenden evlenmesi içinyptığı baskıya boyun eğer ve büyükler tarafından Chae Gyeong ile evlendirilir. Sonraları Chae Gyeong'un, kendisine gerçekten yakın olan tek kişi olduğunu fark eder ve gitmesine izin vermek istemez.

Yi Yul
Kore'nin diğer prensi ve Shin in kuzeni. Babası, büyük kralın büyük oğluydu. Bu yüzden de veliaht prens olarak doğmuştu. Babasının ölümüyle birlikte yasalar gereği tacı giyme sırası amcasına geçti. Bundan dolayı annesi ile birlikte İngiltere’ye gittiler. Kore ye döndükten sonra, Chae Gyeong ile aynı sınıfta okur ve ona âşık olur.

Seong Hyo Rin (*Soyadı, drama uyarlamasında Min olarak değiştirilmiştir.)
Yi Shin nin eski kız arkadaşıdır. Hayali bir balerin olmak olduğu için Shin in evlilik teklifini reddeder hayallerini bırakmayı hiç niyeti olmadığını söyler. Ama gerçekte ne istediğini daha sonra anlayacaktır.

Kral
Erkek kardeşinin ölümünden önce sadece veliaht prens olan büyük kralın küçük oğlu. Abisiyle evlenen bir kızı sevdi.

Kralın Eşi Olan Kraliçe
Shin in annesi ve kralın karısı. Kocasının hâlâ, Yul'un annesini sevdiğini biliyordur ve umutsuzca, kendi oğlunun tahttaki yerini korumaya çalışır.

Ana Kraliçe
Büyük kralın eşi ve şimdiki kral ile ölen kralın annesi.

Yul un annesi
Ölen kralın hanımı. Küçük kardeşi sevmesine rağmen güç için büyük kardeşle evlenmeyi tercih etti. Yul un gelecekteki kral olması için her yolu deniyor.

Chae-Jun
Chae Gyeong'un erkek kardeşinidir. Hikayenin başında, medyada kız kardeşinin düğününde uygunsuzca eğlenen biri olarak tanınan bir çocuktur. Sonraları Hyorin e âşık olur.

Chae Gyeong'un Annesi
Chae Gyeong'un büyükbabası onu erken yaşta benimsedi ve oğluyla evlenmesine izin verdi. Hikayenin başlangıcında, geçimi için diğer evlere temizliğe giden biridir.

Chae Gyeong'un babası
Hikayenin başlangıcında işsizdir.

Chae Gyeong'un büyükbabası
Ona veliaht prensle Chae Gyeong'un evleneceğine dair söz veren büyük kralın arkadaşı. Hikayenin ortalarında hastaneye yatırılır.

An Seong Ji
Chae Gyeong'un arkadaşı.

Seung Mok Han
Chae Gyeong'un sınıf arkadaşı ve arkadaşı. Aynı zamanda Chae Gyeong un hâlâ kendine aşık olduğuna inanan bir moron.

Oh Mi-Roo]
Zengin bir ailenin kızı. Evlilik sözü verilir. Shin Yul ile evlendirilmek istenmektedir. Elinde güçlü kozlar vardır. Saray hizmetçilerinin arasında pek sevilmez. Lee Shin e karşı bir ilgisi mi var ya da ona âşık mı, kraliçelik konumu için uygun olup olmadığı, herşey hâlâ karışıktır.

Gung Manhwa (Türkçe):

Buradan ulaşabilirsiniz.