Ikuta Toma
İkuta Toma Fan Sitesi

Kariyer* 12 yaşında Johnny's Entertainment'de "Tendasi Terebi kun" isimli garip bir çocuk programının bir parçası olarak başladığı kariyerine yine Johnny's'de devam etti.

* İlk müzik grubunu Arashi'den birkaç kişiyle beraber kurdu. Grubun adı M.A.I.N'di ve bizimkilerin isimlerinin ilk harflerinden oluşuyordu. ( Matsumoto, Aiba, Ikuta, Ninomiya. )

* M.A.I.N.'den sonra, Toma o zamanki popüler Johnny's ekibinden bir kaç çocukla B.I.G(Bad Image Generation) isimli başka bir grup kurdu. Hala çok iyi arkadaş olduğu Tomoshisa Yamashita(NewS) ve YamaPi'yle burda tanıştılar. Ancak bir süre sonra B.I.G sadece Toma ve YamaPi'den ibaret olacaktı.

* Nisan 2003, NewS YamaPi'yi liderleri olarak kabul etti, 9 kişiden oluşan grup piyasaya çıktı. Birçok fan edindiler ve bir daha solo çalışma yapmadılar.

* Haziran 2006da, "No border" isimli resmi olmayan, Yamashita Tomoshiya, Matsumoto Jun, MÖurakami Shingo, Satou Atshiro, Domoto Koichi, Yamaguchi Tatsuya ve Takizawa Hideakinin de yer aldığı bir gruba katıldı. Farklı gruplardan olan bu sekiz kişi bir akşam yemeğinde grubu kurmaya karar verip adını da hepsi farklı gruplardan ya da solo çalışmalardan olduğundan No Border koyarlar. Ayrıca grubun her üyesi kendini bir renkle tanımlıyor. Beyaz, Siyah, Kırmızı, Pembe, Mor, Altın Sarısı, Mavi ve Gri. Ancak hangi rengin kimi temsil ettiği bilinmiyor.

* Ikuta şimdiye kadar baya bir müzikalde rol aldı. Bunların en önemlilerinden biri tartışmasız "Cat in the Red Boots"daki rolüdür. Ayrıca, 2008 Ekim'inde de yeni bir müzikale imza atacak, bomba geliyor, bu müzikal Osaka ve Tokyoda yayınlanacak olan "Grease" olacak! Summer Nights~ xD

* Toma'nın düşüncelerini ve tecrübelerini yazdığı Tomagoto(Tomo'nun kelimeleri) adında bir blogu var. Her yaptığını yazıyor buraya, şimdiye kadar tomagoto'nun değişik versyonları vardı, ama en sonuncusu neo. Blog'a Tomagato bölümünden ulaşabilirsiniz ^^

* Ikuta Wink Up dergisinde "Ikuta Tome no Ikita Kotoba" isimli bir köşeye sahipmiş. Bu köşede çoğunlukla başına gelen günlük şeylerden bahseder ya da kendi çektiği fotoğrafları koyarmış.

Ödülleri


Ödülleri

* 11th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jan-Mar 08) Best Supporting Actor for Hachimitsu to Clover
* 54th Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actor for Hanazakari no Kimitachi e