Ikuta Toma
İkuta Toma Fan Sitesi

Maou

Maou

* Title (romaji): Maou
* Format: Renzoku
* Genre: Suspense drama
* Episodes: TBA
* Broadcast network: TBS
* Broadcast period: 2008-Jul-04 to 2008-Sept
* Air time: Friday 22:00
* Theme song: truth by Arashi
* Related TV show: The Devil

Tanıtım


Geçen sene Korede "The Devil" ismiyle yayınlanan drama baz alınarak yapılan japon yapımı bir drama. Geçmişte fakir bir aileden gelen avukatın kardeşi lisedeyken kazayla öldürülür. Bir lise arkadaşına bıçak çeker ve arkadaşı kendisini korumaya çalışırken bıçağı yanlışlıkla ona saplar. Ailesi çok zengin olan çocuk iyi bir avukat sayesinde nefsi müdafadan ceza almaz, ancak öldürülen çocuğun kardeşi yaşananları unutmayacaktır. Yıllar sınra hiçbir davayı kaybetmeyen bir avukat olur ve intikam peşine düşer.

Aynı zaman diliminde, nefsi müdafadan içeri girmekten kurtulan Naoto(Ikuta Toma), ailesinin işlerini devralmak yerine bir dedektif olmayı seçer. Ailesi desteklemese bile o hayatından memnundur. Bir gün kendisine tanımadığı bir isimden bir paket gelir. Paketi açtığında içinde kırmızı bir zarf olduğunu görür, zarfın içinde bir tarot kartı vardır, "adalet" kartı..

Adalet kartı, geçmişte işlenen günahların ödenmesine işarettir.

Kartı aldıktan bir gün sonra, Naoto'nun aile avukatının ölüm haberi gelir. Olay bir cinayettir ve davayı Naoto alacaktır. Olay yerini incelediklerinde ilginç bir gerçek keşfederler, Naoto'ya tarot kartını gönderen kişi, aynı karttan aile avukatına da göndermiştir. Kartları gönderen kişinin kim olduğu ve ya amacı bilinmemektedir, ancak kimsenin göremediği, suçlunun aslında dava zanlısının avukatının ta kendisi olduğudur... Medyada "angelic lawyer" olarak tanılan bu başarılı avukat, aslında kardeşinin intikamını almak için Naoto ve çevresindekilerin peşine düşen kişidir.

Ana Karakterler


Naruse Ryou
Maou Başarılı bir avukattır. Küçüklüğünde kardeşi Naoto tarafından kazayla öldürülmüştür, annesi bu acıya dayanamayıp kalp krizi geçirmiştir. Her şeyini onun yüzünden kaybeden Naruse, intikam peşine düşmüştür. Amono Makoto adı altında Naoto'ya ve etrafındaki kişilere vermek istediği mesaj doğrultusunda birer paket ve içinde tarot kardı göndermektedir.

Serizawa Naoto
Maou Ailesi çok zengin olmasına rağmen dedektif olmayı seçen genç bir adamdır. Gençken Naruse'nin kardeşini öldürmüştür ancak nefsi müdafadan hapse girmekten kurtulmuştur. Elbette öldürdüğü kişinin Naruse'nin kardeşi olduğunu bilmiyordur. Kendisine gelen kartların anlamını çözmeye ve çevresindekileri korumaya çalışıyordur ancak bu sırada geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.

Sakita Shiori
Maou Eşyalara dokunarak auralarından geçmişlerini görebilen, psişik güçleri olan bir kadındır. Çok iyi kalplidir, Tanrıya inancı sonsuzdur. Davada Naoto'ya yardım ediyordur. Amano Makoto'dan kendisine gelen karta göre ölülerde iletişim sağlanması istenmiştir.

Serizawa Eisaku
Maou Naoto'nun babasıdır. Oğlunun dedektif olmasından hoşlanmamaktadır. Para ve şirket için hertürlü şeyi yapabilecek bir insandır. Oğlu öldürülebileceğini söylese de ciddiye bile almaz, Nasure'yi şirketine avukat olarak almayı düşünmektedir.

Tarot Kartları


Justice
Maou Justice, Adalet kartıdır. Geçmişte yapılan günahların bedelinin ödenmesine işarettir. Dizide bu kart, ilk olarak Naoto'nun aile avukatına gönderilmiştir.Moon
Maou Moon, Ay kartı, dizide beklemek için kullanılsa da çok farklı anlamlar barındıran bir karttır. İkiyüzlülük, kandırmaca manasına gelen bu kart Naoto babasının öldürüleceğini zannederken çocukluk arkadaşına gönderilmiş ve o öldürülmüştür.

Empress
Maou Empress, türkçe adıyla Dünya kartı, doğanın, yaşamın ve ölümün temsilcisidir. Karttaki kadın, doğa ana, yaşam ve ölüm arasında iletişimi sağlayabilir. Bu kart, ölülerle iletişim sağlamasını söylemek için sadece Shiori'ye gönderilmiştir.


Yeni bölümleri izledikçe bahsi geçen tarot kartlarının anlamlarını ve dizideki kullanım amaçlarını yazmaya devam edeceğim.